İŞ ORTAKLARIMIZ

Cymulate

Cymulate, firmaların siber ataklara karşı bir adım önde olmasına yardımcı olan, bulut tabanlı, farklı pek çok atak vektöründe ve yeni tehditlere karşı simülasyon yapılmasına olanak sağlayan bir çözümdür.

İsteğe bağlı 7x24 ve 365 gün yapılabilen atak simulasyonları ile firmanın güvenlik durumuna ait sonuçları anında görebilir ve bu çıktılara göre önlemlerinizi alabilirsiniz.

Cymulate’in Güvenlik ve Saldırı simulasyon platformu ile firmanızı güvenlik açıklarını bulabilir, kendi penetrasyon testlerinizi kolaylıkla gerçekleşitirebilirsiniz

E-Mail Assessment

Tüm E-Posta güvenlik akışını Cymulate’in geniş ve detaylı e-posta atakları ile test edin.

Yeni nesil atakların %75’inin e-posta kanalı ile gerçekleştirildiği günümüzde, Cymulate’in E-Mail modülü ile tüm e-posta güvenlik altyapınızı test edebilirsiniz. Cymulate’in düzenli olarak geliştirilen e-posta saldırı altyapısı ile açıklarınızı bulup iyileştirebilirsiniz. Mevcut E-posta güvenlik çözümlerinin ilgili ataklara karşı savunmalarını test edip, hangi güvenlik yatırımına ihtiyacınız olduğunu saatler içerisinde bulabilirsiniz.

Hopper - Lateral Movement

Windows Domain ve Ağ Konfigürasyonunuzu Lateral Movement’a açık mı?

Organizasyonların altapılarında bulunan Windows Domain ağ yapısındaki lateral movement atakları yaygın bir sizma testi senaryosudur. Tehdit’i gerçekleştiren aktörler ağ yapınızda ne kadar derine inerlerse, mevcut güvenlik yazılımlarının bu hareketleri algılaması o kadar zorlaşacaktır.

Cymulate platformunda bulunan hopper modülü ile bir hacker’in gerçekleştirebildiği pass the hash , pass the token vb farklı metod ve algortimalarla, kötü niyetli kişilerin erişebildiği tüm noktaları bulabilir, sizma girişmilerinin haritası ve akışlarını alabilir, mevcut güvenlik çözümlerinizin bu tehditlere karşı reaksiyonlarını raporlayabilirsiniz.

Browsing Assessment

Zararlı web sitelerine HTTP/HTTPS üzerinden girişlerinizi test edin.

Web üzerinden gerçekleştirilen saldırılar, e-posta üzerinden gerçekleştirilen saldırılar kadar öenm arzediyor.

Cymulate’in Browsing assesment modülü ile kullanıcıların zararlı web sitelerine gidip gitmediğini görebilir, mevcut proxy ve URL Filter çözümlerinizin ne kadar doğru yapılandırıldığını test edebilirsiniz.

Phishing & Awareness

Çalışanlarınızın farkındalığını gelişmiş oltalama kampanyaları ile simule ederek arttırın.

Yeni nesil saldırıların %75’inin e-posta kanalından yapıldığı günümüzde, son kullanıcıların yeni nesil atak tipleri ile ilgili bilgi ve fikir sahibi olmaları büyük önem taşıyor.

Çalışanların, güvenlik konseptlerini anlamaları ve yapılan sıfırıncı gün saldırılarına karşı bilinçli olmaları gerekiyor. Cymuylate’in Phishing modülü ile, tek bir platform üzerinden, kendi kampanyalarınızı ve şablonlarınızı oluşturabilirsiniz. Sistem üzerinde bulunan 100’ün üzerinde e-posta şablonunu da kullanarak farklı kullanıcı ve kullanıcı gruplarına oltalama simulasyonu düzenleyebilir ve bu simülasyonların karşılaştırmalı ve granüler sonuçlarını görerek farkındalık analizlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Web Application Firewall Assessment

WAF uygulamanızın güvenliğini test ederek varlıklarınızı koruyun.

Web uygulamaları pek çok firma için önemli ve merkezi bir noktaya geldi ve bu varlıkların korunması için organizasyonlar geniş bütçeler ayırıyorlar.

Web uygulamalarını korumak için konumlandırılmış WAF çözümleri pek çok noktada doğru olmayan sanılar ortaya koyabiliyor. Uygulamalar, XSS,SQLi,CSRF açıklarını kapatmada sorun yaşayabiliyorlar.

Cymulate WAF modülü , halihazırda konumlandırılmış WAF uygulamanızın konfigürasyonunu, konumlandırılmasını ve özelliklerini test edebileceğiniz bir platform sunuyor.

Data Exfiltration Assessment

Kritik verilerinizin sızma ihtimalini test edin.

Veri sızıntısı ve veri kaçırma ihlalleri ile beraber bu sızıntılara karşı alınacak güvenlik tedbirleri firmalar için eskiye nazaran çok daha önemli ve öncelikli bir durumdadır. Bilginin değerinin çok yüksek olduğu günümüzde, mevcut bilgi varlıklarının kurum dışına çıkartılması ve istenmeyen kişi/kurumlar ile paylaşılması, firmalara çok büyük maaliyetlere neden oluyor.

Kurumlar bu kritiklikle bir güvenlik operasyonunu yönetmek ve izlemek için DLP çözümleri konumlandırmaktalar.

Cymulate DLP modülü, mevcut DLP çözümünüzün ve altyapınızın ne kadar efektif kurgulandığını, bilgi varlıklarınızın dışarı sızmasına ilişkin herhangi bir boşluk olup olmadığını kolaylıkla raporlayabilmektedir.

SOC Simulation

Güvenlik izleme ve yönetim ekiplerinin farkındalığını arttırın.

SOC ekipleri geneldei herhangi bir güvenlik ihlali durumunda aksiyon alan daha reaktif olarak çalışan bir. Siber güvenlikteki yeni bakış açısı ile, SOC ekipleri çok daha proaktif davranarak, mevcut simulasyonlar üzerinden farkındalığı artırabilir ve güvenlik operasyonları ile ilgili güvenlik ve rsik değerlendirmelerini Cymulate SOC simulasyon modülü üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

MERKEZ OFİS
Esentepe Mahallesi Harman 1 Sokak
Duran İş Merkezi Apt No:4/6
Şişli İstanbul

TEKNOPARK ŞUBE
R.Hisarı Mah. Bebek Yolu Sok.
Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs
Teknopark No:2/5 İç Kapı No:204
Sarıyer İstanbul

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Tel: (0212) 263 49 41
info@invento.com.tr

Invento Teknoloji ve Bilgi Hizmetleri Tic. A.Ş. Copyright All Rights Reserved © 2017