HİZMETLERİMİZ

Sızma (Penetrasyon) Testleri

Invento Güvenlik Denetim Metodolojisi kullanılarak yapılan sızma testleri (penetrasyon testleri), tespit edilen güvenlik açıklarından yararlanarak, belirlenen hedeflere sızma denemelerini kapsamaktadır.

Sızma testleri kapsamında uzmanlarımız, odaklanmış bir saldırgan gibi, güvenlik açıklarını kullanılarak belirtilen hedeflere erişmeyi amaçlar. Uzmanlarımız denetimler sırasında ticari ve açık kaynak kodlu yazılımların yanı sıra, özel olarak geliştirilmiş yazılımlar ve kodlar da kullanırlar (customexploit).

Denetim ekibi OSCP, CEH, CISSP, CISA, CISM gibi sertifikasyonlara sahiptir.

Invento Güvenlik Denetim Metodolojisi, uluslararası denetim ve penetrasyon testi standartları temel alınarak, Invento uzmanlarının aktif tecrübesiyle şekillendirilmiş denetim standardımızdır (OSSTMM, PTES, OWASP, NIST 800-42 vb). Tüm denetimler bu standartlara uyularak yapılmakta, güvenlik denetimlerinin, tüm ağlarda aynı kalitede sunulabilmesi ve üst seviyede hizmet sağlanması amaçlanmaktadır. Invento Denetim Metodolojisi, denetimler sırasında edinilen tecrübeler ve yenilenen tehditlerle düzenli olarak güncellenmektedir.

Bu metodolojiye dayandırılan güvenlik denetimleri, ticari ve açık kaynak kodlu uygulamalar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca denetimler sırasında Invento uzmanları tarafından, sadece Invento iç kullanımı için geliştirilen özel denetim yazılımları kullanılmaktadır.
Yazılımların dışında, otomatik olarak denetlenmesi mümkün olmayan mantıksal ve teknik güvenlik problemleri de, Invento uzmanları tarafından detaylı olarak incelenmekte ve denetlenmektedir.

MERKEZ OFİS
Esentepe Mahallesi Harman 1 Sokak
Duran İş Merkezi Apt No:4/6
Şişli İstanbul

TEKNOPARK ŞUBE
R.Hisarı Mah. Bebek Yolu Sok.
Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs
Teknopark No:2/5 İç Kapı No:204
Sarıyer İstanbul

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Tel: (0212) 263 49 41
info@invento.com.tr

Invento Teknoloji ve Bilgi Hizmetleri Tic. A.Ş. Copyright All Rights Reserved © 2017