ÇÖZÜMLERİMİZ

Zafiyet Tarama Çözümleri

Qualys, Inc. (NASDAQ: QLYS), Forbes Global 100 ve Fortune 100'ün her birinin çoğunu da içeren 100'den fazla ülkede 8.800'den fazla müşteriyle bulut tabanlı güvenlik ve uyumluluk çözümlerinin öncü ve lider sağlayıcısıdır. Qualys Cloud Platform ve entegre çözüm paketi, organizasyonlara, BT sistemi ve web uygulamaları için talep üzerine ve denetim, uyum ve korumanın tüm alanlarını otomatikleştirerek güvenlik operasyonlarını basitleştirir ve uygun maliyetlere düşürür. 1999 yılında kurulan Qualys, Accenture, BT, Bilinçalt Teknoloji Çözümleri, Dell SecureWorks, Fujitsu, HCL Comnet, Infosys, NTT, Optiv, Tata Communications, Verizon ve Wipro gibi önde gelen yönetilen servis sağlayıcılar ve danışmanlık kuruluşlarıyla stratejik ortaklıklar kurdu. Şirket aynı zamanda Cloud Security Alliance (CSA) kurucu üyesidir.

Qualys Integrated Cloud Suite

Qualys'in Altyapı ve Çekirdek Hizmetleri üzerine inşa edilen Qualys Cloud Suite, hepsi bulut üzerinden dağıtılan aşağıdaki uygulamaları içerir:

AssetView:

Öncelikli, bulut tabanlı veya mobil olmasına bakmaksızın, milyonlarca global IT varlığını görmenizi ve aramanıza olanak tanır, ücretsiz, bulut tabanlı bir varlık envanter hizmeti.

Continuous Monitoring

Potansiyel güvenlik açıklarını kapsamlı ve daima inceleyerek, kuruluşların potansiyel tehditleri ihlal etmeden önce derhal tanımlamalarını ve proaktif olarak ele almalarını sağlar. Beklenmedik sunucuları, geçerlilik süresi dolan SSL sertifikalarını, açık bağlantı noktalarını, ciddi güvenlik açıklarını ve istenmeyen uygulamaları yakalamanızı sağlar.

Web Application Scanning

Tüm web uygulamalarınızı otomatik olarak keşfedip kataloglar, OWASP Top 10 risk değeri taşıyan SQL enjeksiyonu, Siteler Arası Komut Dosyası Oluşturma ve web sitesi yanlış yapılandırmaları gibi kritik güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak için kapsamlı ve doğru taramalar yapar.

Web Application Firewall

Kuruluşların, kullanıcılar tarafından ziyaret edilen tüm web sayfalarını izlemelerine ve hiçbir sayfanın kaçırılmadığından emin olmak için bu bilgileri otomatik olarak Qualys WAS'e paylaşmasına izin verir. Taramayı ve güvenlik duvarını sıkı bir şekilde birleştirerek, web uygulaması güvenlik açıklarına yönelik saldırıları hızla engelleyebilir, hassas bilgilerin ifşa edilmesini önleyebilir ve uygulamalarınıza nerede ve ne zaman erişileceğini kontrol edebilirsiniz.

Policy Compliance

Kuruluşların, hem iç hem de dış denetçilerin gereksinimlerini destekleyen kurumsal güvenlik politikalarına, kanunlara ve endüstri düzenlemelerine bağlı güvenlik denetimleri ve dokümanlara uyumluluk belgesi vermelerine yardımcı olur.

Security Assessment Questionnaire

Çalışanların, ortakların, tedarikçilerin ve diğer konu uzmanlarının risk verileri ve uyumluluk kanıtlarının toplanmasını merkezileştirir ve otomatikleştirir. Kuruluşları, e-posta ve elektronik tablolar gibi yaklaşımlardan kurtulur; böylece, değerlendirme programlarının tüm aşamalarının çevrimiçi olarak etkin ve güvenilir şekilde yönetilebilir.

Vulnerability Management

Qualys VM, dünyanın önde gelen bulut tabanlı güvenlik ve uyumluluk platformunda yerleşik olarak sizi geleneksel yazılım ürünleriyle ilişkili önemli maliyet, kaynak ve dağıtım sorunlarından kurtarır. Ağ denetimi ve güvenlik açığı yönetimi en son İnternet tehditlerine karşı nasıl savunmasız olabileceklerine ve nasıl korunacaklarına ilişkin görünürlük sağlar.

ThreatPROTECT

Kuruluşların bir bakışta güvenlik tehditlerini görselleştirmelerine ve öncelik vermelerine yardımcı olur. Bir kuruluşun tehdit maruziyetinin bütünsel ve içeriğe dayalı bir görünümünü sunmak için, güvenlik açığı taramalarından gelen verileri ve birden çok kaynaktaki etkin tehdit verileri tek bir dinamik gösterge tablosunda ilişkilendirir.

Malware Detection

Web sitelerini, herhangi bir boyutta, dünyanın her yerinde, malware ve diğer tehditler için proaktif olarak tarayan, web sitesi sahiplerine uyarılar gönderen ücretsiz bir hizmettir. Gelişmiş raporlama ve bildirim seçeneklerine sahip kurumsal sürüm, işletmelerin çok sayıda siteyi tarayıp yönetmesine olanak tanır ve web sitesi kara liste ve marka itibarı zararını engeller.

PCI Compliance

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin kurumsal düzeyde tarama ve raporlama olanağı sağlar. Büyük şirketlerin küresel ölçekte veri koruması için PCI uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarını sağlar.

MERKEZ OFİS
Esentepe Mahallesi Harman 1 Sokak
Duran İş Merkezi Apt No:4/6
Şişli İstanbul

TEKNOPARK ŞUBE
R.Hisarı Mah. Bebek Yolu Sok.
Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs
Teknopark No:2/5 İç Kapı No:204
Sarıyer İstanbul

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Tel: (0212) 263 49 41
info@invento.com.tr

Invento Teknoloji ve Bilgi Hizmetleri Tic. A.Ş. Copyright All Rights Reserved © 2017